Výlety a zajímavá místa

Informační centrum Dolní Lomná

Zde se dozvíte veškeré důležité informace o všech konaných akcích/ událostech. Infocentrum také slouží jako výchozí bod k několika horským chatám a naučným stezkám.

www.dolnilomna.eu

Prales Mionší

Je rozsáhlá národní přírodní rezervace. Je zde vytvořená naučná stezka, kterou můžete navštívit pouze s průvodcem, kterého si můžete objednat v Informačním centru Dolní Lomné (+420 558 358 720).

www.dolnilomna.eu

 

Skála v Dolní Lomné

Ke skále se vydáte směrem nahoru od restaurace Mánes po modré turistické značce. Procházku ke skále můžete spojit také s návštěvou vzdálenějšího Jestřábího vodopádu a Louky Kościolki.

Jestřábí vodopád

 Se nachází nedaleko Louky Kościolki. K vodopádu se dostanete tak, že půjdete směrem nahoru od restaurace Mánes po modré turistické značce. Na této trase leží také Skála v Dolní Lomné.

Louka Kościolki

Je známá tím, že v době reformace se zde scházeli Evangelíci. Na louce stojí památník s dřevěným křížem. Najdete ji kousek od Jestřábího vodopádu.

Stezka Zbojníků

Hezké místo s lanovým centrem, skluzavkami, průlezkami a dalšími atrakcemi, kde na všechno dohlíží vyřezávané pohádkové postavy. Stezka se nachází v centru Dolní Lomné naproti obecního úřadu.

Zážitkové centrum URSUS

Nabízí návštěvníkům velkou zážitkovou zahradu plnou nevšedních interaktivních prvků. Můžete se dozvědět spoustu užitečných informací o Beskydech a v jedné z místností se promítá pohádka pro děti a také 3D film. Centrum se nachází zhruba 500 metrů níže od Restaurace Mánes.

www.ursuscentrum.cz

Lomňanské muzeum

Vás přiblíží tradicím a historii tohoto kraje. Budova muzea je replikou vesnické školy, kterou dnes najdete ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm.

Zemědělský dvorek

 Skvělý pro návštěvu s malými dětmi. Je zde mnoho hospodářských zvířat, které si můžete nakrmit a pohladit. 

Rozhledna Kozubová

K rozhledně, která se nachází kousek za Horským Hotelem na Kozubové, se dostanete nejlépe od Informačního centra Dolní Lomné, které je výchozím bodem k tomuto místu.

Trojmezí u Hrčavy

 Nedaleko obce Hrčava se nachází Trojmezí, kde se setkávají Hranice Česka, Polska a Slovenska. Z vrcholu je možno vidět panorama všech tří států.

Opevnění Šance v Mostech u Jablunkova

Historická památka, která byla vybudována v roce 1621. Hned u opevnění se nachází návstěvnické centrum, kde se můžete zajímavou formou dovědět více o historii tohoto opevnění.